ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
ČL.011 - Další country večery "U Mušketýra" a "U nás"


     Na tento pátek jsem se velice těšil. Konec týdne a víkend před námi. Předpokládal jsem, že si lehnu doma na gauč ( jako většina z nás ), "vybílím ledničku", otevřu si pár "láhváčů" a usnu při sledování duchaplných programů v "bedně". Tento scénář by nebyl vůbec špatný, kdybych ovšem nevěděl, že restaurant U MUŠKETÝRA obnovuje svoji činnost a připravuje pravidelná vystoupení country skupin. Passqvyll při vystoupení Kontakt na Passqvyll

 

 

 

 

 

 

 

A zrovna tento pátek byla premiéra takovéhoto večera. Majitelé počítají s programem jednou za čtrnáct dní, podle zájmu. První večer zahájila skupina PASSQVYLL BAND z Jirkova. Kapela postavená na dvou muzikantech, hrají jak sami říkají: "Vše od Vlacha po Bacha". Kapelník Honza Rouček hraje na klávesy Casio ETK 811 ( s připravenými podklady ) a multi - instrumentalista Jarda Kaiser na trumpetu, foukací harmoniku a kytaru. Muzika je na velmi slušné úrovni, trochu mi připomíná místní skupinu NEGACE. V restauraci, která má svoji tradičně dobrou pověst, připravili majitelé Lenka Milfaitová a Petr Vestfál velice příjemné prostředí s hořícím krbem, stylovou výzdobou a dobrou muzikou.
Prostředí restaurantu U mušketýra Zábava v plném proudu

 

 

 

 

 

 

 

     Tato premiéra, ale nebyla v pátek jediná. Odpoledne jsem se dozvěděl, že mé kamarády ze SEŠLOSTI opět "svrbí prsty" a tak jsme večer hráli na TULIPÁNU, kde proběhli tradiční "zpívánky". Zatím se hrálo v původní pivnici, vlevo od schodiště. Majitel nám slíbil, že když vše dobře dopadne a bude hotový nábytek, prvním dubnem slavnostně zahájí provoz nová country hospoda, která se buduje naproti schodišti.
     Jako další bod v kalendáři byla druhá páteční premiéra. Vystoupení skupiny Průvan v restauraci U NÁS, kde majitelka plánuje country koncerty proměnit v tradici. A pominu-li pravidelný program na ZLATÉ LABUTI, tak byl časový plán opravdu našlapaný. Stihnul jsem se podívat na dvě z těchto akcí, udělat pro Vás fotky a ještě to pořádně "rozjet" na Tulipánu ( domů jsem dorazil dlouho po půlnoci ).
     Vážení přátelé, už to tak vypadá, že se v Žatci začíná country muzice opravdu dařit. Průvan se připravuje na akci Prostředí restaurace U nás