ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
Čl.28 - Kryrští "Kamarádi" na Tulipánu

Kamarádi      Ve vyhlášené country restauraci " Tulipán " už tradičně každý pátek a občas i v sobotu vystupují country skupiny ze Žatce. Restaurace si už vydobyla přední místo na výsluní tohoto žánru a chystá koncerty skupin z Chomutova a blízkého okolí.
     V sobotu 11.11.2000 zde už podruhé vystoupila podbořanská skupina Kamarádi. Nabídku na své druhé vystoupení si zasloužila výborným instrumentálním a vokálním výkonem. Jak sám majitel říká : " Chodili za mnou hosté a doslova mě prosili, abych tuto kapelu opět pozval ". I sobotní vystoupení mělo ohromný úspěch a o této kapele určitě hodně uslyšíme.

 

 

Pavouk      Skupina vznikla v únoru roku 1999 a to tak , že s duem " Evča a Pavouk " ( Hosté Pepy Strosse na Country scéně dočesné 1999 ) postupně začali vystupovat jejich kamarádi - muzikanti ze širokého okolí. V roce 1999 duo " Evča a Pavouk " slavily 14 let existence a rozhodli se rozšířit. Hlavní impulz přišel na společném " jamování " z dnešními spoluhráči ve Vidhosticích. Mimo jiné, největší úspěch duo zaznamenalo v roce 1996 kde z předkola v Nýdku postoupily až na Lochotín při celonárodním finále Porty.
     Kamarádi mají velmi široký repertoár. Hrají od folku a country až po české hity 70-80 let. Výborně se hodí k taneční i koncertní produkci. Pravidelně vystupují v country klubech v okolí, ale hlavně na scénách v Praze a Karlových Varech. Skupina má velmi dobrou vlastní tvorbu, s kterou sklízí uspěchy na folkových festivalech. Pravidelně například vystupují v Chomutově na festivalu " Podkrušnohorská nota ".

 

Eva Jarda