ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
Staňkovické slavnosti chmele 2000


Tak už to máme za sebou, Staňkovické slavnosti chmele zrají rok od roku, jako dobré víno. Letošní rok byl ve znamení velmi kvalitního programu, který byl doprovázen kvalitní prací pořadatelů. Tzv. Dočesná začala už v pátek rokovou zábavou, neboli koncertem sk. The Revival Band. Pro naší střední generaci výbornej odvaz, navíc kvalitně zahraný. Nevím sice co na to ti mladí a nejstarší, ale budiž… V sobotu program začínal ve 12.00hod a pořadatelé tentokráte za celkem skromné prostředky na program nakoupili i počasí. Řekl bych, že termín o týden dříve oproti minulým ročníkům byl dobrý tah.

Lochness zahajovala posílená o hosta
01.jpg
01.jpg
02.jpg
02.jpg
03.jpg
03.jpg
04.jpg
04.jpg
V sobotu zahajovala sk.Lochness ze Žatce a neměla vůbec lehkou pozici, vedro jak na sahaře, místní vyspávali po předešlém dni a lidé se teprve schází. Tentokráte skupina vystupovala bez zpěvačky Katky Podholové, která jak to vypadá definitivně skončila. Jak mě řekl kapelník Ivo Strasser, konkurz na její nástupkyni proběhne v měsíci září. Za to zvuk skupiny obohatil hráč na sólovou kytaru Karel Mlčoušek ( Negace), kterému to ve Staňkovicích hrálo samo. Skupina odehrála hezké písně jak ze svého tak převzatého repertoáru a už se nemůže dočkat až v pátek na Žatecké dočesné pokřtí své první profilové CD - Dvě báby.

Ivan Mládek jako vždy TOP 1
05.jpg
05.jpg
06.jpg
06.jpg
07.jpg
07.jpg
08.jpg
08.jpg
Po Lochnessce vystupovala hvězda první velikosti Ivan Mládek a jeho Banjo band. Diváků už přibyla hezká řádka a Ivan si před vystoupením dopřál dobré jídlo a pivo. Vystoupení mělo říz a o srando nebylo nouzi, hlavně když Sweet Sue (Lenka Plačková) zpívala píseň " Když jsem sloužil…". Také živý klip " Jožin z bažin" s Gézou Gerendášem a Ivo Pešákem stál za podívání. Lenka Plačková se nechala pro naší stránku vyfotit z jejími tradyčními brýlemi.

Ivan Hlas s jedním muzikantem zahráli jako celý orchestr
09.jpg
09.jpg
10.jpg
10.jpg
11.jpg
11.jpg
12.jpg
12.jpg
Program dočesné běžel dál, pro skupinu A-tak mě bylo líto filmu, ale zvukař to měl zato velmi jednoduché … Dále jsem pro vás zachytil na fotografiích Ivana Hlase ze svým doprovodným klávesistou Richardem Dvořákem, který v mých očích byl jedním z nejlepších na této akci. Ivan zahrál jeho největší hity a koncert končil písní " Táhněte do háje …" za kterou sklidil bouřlivý aplauz a byl vytleskán zpět na pódium.

Tak do Viktora Sodomy bych to neřekl...
13.jpg
13.jpg
14.jpg
14.jpg
15.jpg
15.jpg
16.jpg
16.jpg
Jako další vrchol koncertu byl Viktor Sodoma a sk. Mefisto. Viktor před koncertem ochotně rozdával fotky a podpisy, vůbec velmi sympatickej chlapík , který si na nic nehrál. Skupinu Mefisto znám pouze z vyprávění a Viktora Sodomu z písní " Parní stroj" a " tygr - nebo tak nějak", proto mě muzika této kapely překvapila. Výhradně anglicky zpívaný rock&rool ( 2x CZ) měl šťávu a instrumentálně na vrcholu. Zvuku skupiny určitě pomohly kvalitní, snad dobové nástroje, alespoň u Gibsona Pete Kaplana jsem měl tento dojem. Výborná basa Pavla Chrastiny a hlavně výborný zpěv Viktora Sodomy. Pamětníci " Parního stroje" měli smůlu ...

Průvan tradičně u táboráku - trochu potichu
17.jpg
17.jpg
18.jpg
18.jpg
19.jpg
19.jpg
20.jpg
20.jpg
Mezi tím co se připravovala dechovka Pichlovanka, jsem sledoval přípravy skupiny Průvan u táboráku. Kluci hráli dobře, ale potichu. I u country je třeba lidi strhnout na svou stranu. Na jejich omluvu je třeba uvést, že ne jejich vinou. Z přívodem elektriky byly do této části areálu vždy problémy, ale aby proud padal vždy, když muzikant hrábne do strun tak to je trochu moc… (Snad jediná výhrada k pořadatelům).

Elegance rozjela výbornou zábavu až do ranních hodin
21.jpg
21.jpg
22.jpg
22.jpg
23.jpg
23.jpg
24.jpg
24.jpg
Na hlavním pódiu mezitím začala hrát skupina Elegance band ze Žatce. Na tanečním trávníku už to vřelo a zábava byla ve varu. Abych nezapomněl, pořadem provázeli spíkři Agary ( jména ani neznám …), kteří organizovali mimo jiné soutěž v pití piva na čas a v pojídání párků… Elegance hrála do časných ranních hodin a i já jsem se moc dobře pobavil - Díky.

Vše na hlavním pódiu bravurně zvučil Víťa Veselý
25.jpg
25.jpg
26.jpg
26.jpg
27.jpg
27.jpg
28.jpg
28.jpg
Celý pořad pomáhali organizovat kluci z Elegance. Kontakty s účinkujícími , zvučení a vše důležité kolem. Myslím že vše klaplo O.K. Pro Tondu Jiráska foto s Ivanem Hlasem a pro Víťu Veselého

Návštěvníci ve výborné náladě
29.jpg
29.jpg
30.jpg
30.jpg
31.jpg
31.jpg
32.jpg
32.jpg
Pár postřehů z řad diváků a novinářů, ve dne i v noci.

Podpis Viktora Sodomy a Ivana Mládka