ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
V kapele „ A je ťo! „ proběhly křtiny


12.11.2003

Žatec se může chlubit poměrně širokou základnou folkových a country kapel. Jednou z těch nejnovějších je country kapela „ A je ťo! “.

      Kterou na jaře roku 2002 založil Václav Malát ( kapelník, kytara, zpěv ) společně s Honzou Novákem ( kytara, zpěv ) a baskytaristou Zdeňkem Štefáčkem.
      „ První naše oficiální vystoupení proběhlo v Libočanech, to už se k nám přidal také Karel Brejchal na foukací harmoniku, a právě zde z povzdechu - a je to tady…., když po nás chtěli vědět pořadatelé jak se jmenujeme, vznikl i název kapely. Upravili jsme ho ovšem na „ A je ťo! “ všichni nám totiž začli říkat „ Ajeťáci „ a navíc název A Je To! patří známému animovanému seriálu. Na podzim roku 2002 doplnila kapelu ještě zpěvačka Martina Prošková,“ přiblížil začátky kapely Václav Malát. Domovskou scénou „ Ajeťáků “ se stala restaurace Chmel.

Křest CD

Často hrají na Tulipánu v Žatci, ale i v Praze, Karlových Varech, Pardubicích a často jsou zvány na nejrůznější oslavy. Svým vystoupením zahajovali například slavnosti v Petrohradě, kde před několika tisícovkami návštěvníků odehráli skvělý koncert. “ Hned po třetí skladbě začali s námi diváci zpívat, atmosféra byla skvělá a museli jsme přidávat. Moc nás odezva publika potěšila „ líčí Václav Malát krásné muzikantské zážitky z akce, kterou uváděl Eduard Hrubeš, a kde po žatecké kapele vystupoval například Těžký Pokondr, Maxim Turbulenc a České buchty. „ A je ťo! “ zvládá nejen samostatná vystoupení, ale organizuje i karnevaly, estrádní pořady, vydařený byl například loňský Country bál v ÚSP Tuchořice, hraje na různých charitativních akcí a nouzí o publikum rozhodně netrpí.
      Zájem fanoušku nás moc těší a povzbuzuje v dalším hraní. Většinu akcií děláme zcela zdarma, o nějakých velkých penězích nemůže být řeč, a to málo, co dáme dohromady, vrážíme zpátky do kapely, „ upřesňuje kapelník finanční možnosti amatérské kapely, byť oblíbené.
      Dalším z milníků kapely je jejich první demo nahrávka, kterou natočili a vydali za vydatné pomoci Pavla Uhlíka, Karla Vávry a Vladislava Duška. Křest proběhl jak jinak než v domovské restauraci Chmel a slavnostnímu okamžiku těsně před půlnocí 26. září přihlíželi dvě stovky diváků. Samotného křtu se společně s kapelou ujal známý režisér pan Hanuš ( Život na zámku, Náměstíčko ) a herečka Kateřina Hrachovcová, které s Vaškem Malátem spojuje dlouholeté přátelství. V průběhu velmi vydařeného večera předal právě režisér Hanuš kapele opravdu výjimečný dárek, a to klobouk, jehož vlastníkem byl nestor české country Michal Tučný. „ Byli jsme tímto dárkem ohromně poctěni a nesmírně si ho vážíme, „ vzpomíná V. Malát na zlatý hřeb celé oslavy. Kapela hraje výhradně české country, ve svém repertoáru má například písně Jiřího Grosmana, Evy Olmerové a Michala Tučného, ale postupně do koncertního programu zařazuje i své vlastní skladby.

Křest CD

Po necelých dvou letech odehráli více jak 150 koncertů a také závěr roku zastihne skupinu opět v plném koncertním nasazení. Své fanoušky, kteří neustále k radosti kapely přibývají, potěší vystoupením na Starožateckém bále, poté pocestují do Německa a pochopitelně se připravují na silvestrovskou estrádní show na Tulipánu.

(DrŽel)