ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY
Slavek Hanzlik & Chow Dogs " U Bizona "


Dne 29.1.2004 jsem navštívil koncert pravé nefalšované americké country v Chomutově. Přináčím malou vizitku skupiny a pár fotografií z tohoto koncertu. Muzikanti si na koncert odskočili z natáčení CD z Prahy.
CHOW DOGS - VIZITKA

Chow Dogs je seskupení čtyř muzikantů, kteří se v minulosti spřátelili za společného působení v kapele Grega Cahilla "Special Consensus". Co znamená Chow Dogs? C(Cahill),H(Hanzlik),O(O'Shea),W(Wayne),D(Dalas),O(Ollie),G(Greg),S(Slavek). Jména těchto čtyř hudebníků jsou v posledních deseti letech známá v americké bluegrass a country music zejména díky individualním výkonům a nahraným projektům. Jako kapela se společne představili až na jaře roku 2003. Vliv country music v tvorbě a projevu Dallase Wayna a Ollie O'Shea, Cahilluv bluegrassový drive a Hanzlikovo moderní pojetí v aranžování repertoáru, dělají tuto kapelu přístupnou divakům širokého záběru. Chow Dogs předvádějí svůj repertoár s velkou dávkou energie, ať už jde o bluegrass, country nebo skladby z vlastní tvorby. Vydání jejich prvního CD se chystá na jaro r.2004. Právě na koncert do Chomutova si skupina odskočila z Prahy, kde natáčí své první album.

Slavek Hanzlik, který se v současné době přemístil z Chicaga do Prahy, se nechal v Evropě vidět na společných turné s Bill Keithem, Chris Jonesem a svojí vlasní kapelou Groovy Lix International. Jeho doposud tři sólové projekty na Flyin Fish Rec. a Sierra/Hollywood Rec. obsahují především Slavkovu vlastní tvorbu, která je zde interpretována formou flatpickingovaneho stylu."

Nashvillský houslista Ollie O'Shea si zvolil kariéru studiového muzikanta a v průběhu posledních dvaceti let byl houslistou a zpěvákem v kapelách mnoha nashvillských hvezd, jako napr. Hank Williams III., Rarry Allan, George Ducas, Buddy Miller a Jim Lauderdale. Loni vydal sólové CD obsahující jeho vlastní tvorbu.

Country zpěvák a hráč na kontrabass Dallas Wayne (Austin,TX) je popularní nejen na území Spojených Států, ale i ve Finsku, kde za šestiletého působení nahrál několik velmi úspěšných projektů a napsal mnoho kvalitních písní. ( Na toto foto jsem se dovolil vtlačit i já [autor fotografií], zpěv tohoto sympaťáka mně fascinoval a úplně uchvátil...)

Greg Cahill (Chicago,IL) se stal legendou ve světě pětistrunného banja. Již 28 let vede kapelu Special Consensus, která je pravidelně zvána na turné v Evropě a jejiž nahrávky se již několikrát dostali na listinu užšího výběru pro nominaci na Grammy. Greg v současné době nahrává pro Pinecastle Records a vystupuje v Grand Ole Opry.

Pro zvětšení fotografie klikněte na náhled...

Předkapela Album

Předkapela Album

Předkapela Album

Předkapela Album

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs

Chow Dogs + Album

Chow Dogs + Album

Chow Dogs + Album

Chow Dogs + Album