logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Díl 3. - Roháči z Lokte nad Ohří


23.06.2005


Další host country scény Žatecké dočesné 2005 představuji skupinu Roháči z Lokte nad Ohří. Vystoupení se uskuteční v sobotu 3.9.2005 od 19,00 hodin na country scéně v Žatci.

     Při sestavování letošního programu country scény jsem si uvědomil, že se nenápadně vytrácí klasické trampské kapely. Zapátral jsem v paměti a vzpomněl si na výborný koncert, který jsem kdysi zhlédl na Portě v Plzni.

     Na písničky Roháčů si každý rád vzpomene, protože je na ně spolehnutí, voní dřívím vodou, hlínou, večerní trávou. Víra Roháčů je pevná, proto ani po desetiletích nepodléhá módě. Roháči netouží dokazovat svým fandům, že jsou jiní, než byli vloni, že jdou stále vpřed, aby je kritika pochválila. Roháči nikdy nezanášeli do svého zpívání upocené manýry sportovních hřišť. Spíš se vždy starali, aby jejich písničky oslovily lidi stejné krevní skupiny, což se jim podařilo.Roháči

     V roce 1990 získali Roháči Zlatou portu. Zasloužili si ji nejmíň o desetiletí dřív. K čemu však oficiální pocty právě v tomhle žánru? Významnější je, že písničky z repertoáru Roháčů se rozléhají už léta po Čechách, po vodáckých hospodách a u trampských ohňů.

     Letos v březnu zavzpomínali na dny dávno minulé. Na dobu před třiceti lety, kdy byla skupina založena. Skupina, jejíž repertoár tvoří většinou písničky Vojty Tomáška, Ríši Melichara, Zdeňka Šmída, Olgy Nesvadbové a ostatních renomovaných autorů. Též písničky lidové, tradicionály, koledy apod.

     Roháči vydali šest alb, mají spoustu natočených trvalek v rozhlase, jsou k vidění v televizních pořadech. Jsou pyšnými držiteli Porty a Zlaté Porty. O jejich písničkách, už bylo řečeno skoro všechno. Nemohu nedodat, že jsou přitažlivé - mají nápad, humor, a vkus. Roháči všem, kteří poslouchají vrací jako bumerang muziku s radostí a pro radost. Důkaz můžete slyšet na country scéně v sobotu 3.9.2005 od 19,00 hodin. Další informace se dozvíte na oficiálním webu Roháčů http://rohaci.webpark.cz/