logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Postřehy z Dočesné 2007


05.09.2007


Letošní dočesná mě stála hodně sil při organizaci, ale stokrát více radosti z jejího průběhu. Pár postřehů Vám teď přináším.

Už jsem se setkal z mnoha kapelami a zpěváky, ale tolik legrace jako letos nikdy nebylo. Skupiny vystupovali v pohodě, žádné přehnané nároky či požadavky. Perfektní parta ve skupině KTO, legrace a pohoda ve skupině Pacifik a nakonec příjemné a nepovýšenecké jednání Rangers a Greenhorns.

Je mnoho muzikantů, kteří zdaleka nedokázali tolik, co Jan Vančura a přitom se snaží chovat jako hvězdy. U Honzy Vančury by jste se toho nedočkali. Překvapila mě také Helena Maršálková, s kterou je úžasná legrace a vyzařuje z ní neskonalá pohoda. Dále Honza Vyčítal, s kterým jsem po skončení dlouho povídal o dění v country a popíjeli jsme dobré Žatecké pivo. Nakonec jsem odešel s knihou a věnováním, které je mým zatím největším úlovkem. (věnování z knihy na fotu)

Pokud jde o vaše postřehy, třeba po hudební stránce napište, rád si je přečtu a ostatní kamarádi také.

Moc mě také potěšil komentář ze stránek skupiny PACIFIK:

Žatecká Dočesná 2007
3.9.2007

Ahoj kamarádi, přátelé, příznivci, pokud jste nebyli dneska, 1.9.2007, v Žatci na 50. Dočesné, velmi jste pochybili a je mi líto, že jste si to nemohli užít s námi! Byl to naprosto dokonalý zážitek, nejenom vstřícností a péčí pořádajícího pana Františka Roubala a spoluprací našeho manažera Tomáše Bartáka, který nelenil s námi jít zpívat sbory. Celé představení dostalo zcela jiný rozměr, jako by nám někdo nalil životabudič do žil, dokonce i Toníka to vyšťavilo natolik, že zapomněl kazit doprovod a hrál jako o život! Prostě jsme byli uvolněni, odvázaní a to tak moc, že jsme se všichni, včetně Tondy, klaněli ve stylu ala „holubička“! No to jste měli vidět! Nádvoříčko Country scény praskalo ve švech, vládla všeobecně dobrá nálada, úžasní diváci, kteří byli navíc i znalí a zpívali s námi. Nechtělo se nám vůbec opouštět jeviště, leč museli jsme přenechat prostor dalším účinkujícím. Pravděpodobně se brzy objeví na stránkách ve fotogalerii pár záběrů z našeho vystoupení a ze zákulisí, doufám, že se pobavíte stejně jako my a přítomné publikum, kterémužto touto cestou za celý Pacifik děkuji za podporu a vytvoření příjemné atmosféry! Tak, pokud jste nestihli dnešní Dočesnou, další příjemný večer spolu můžeme strávit ....
Mějte se tedy krásně na sklonku léta a těším se na Vás,

Vaše zpravodajka Marcela

POZNÁMKA AUTORA: "Termíny koncertů na www.skupinapacifik.cz"


P.S. - Mimochodem, tak příjemní lidičky jako je tato skupina, jsem dlouho nepoznal, díky za dobrou náladu.

Na fotografii Helena Maršálková s moderátorem Frantou Syslem