logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Právní poradna na Žatecké dočesné 2006


04.06.2006


Pokračuji v představování muzikantů, kteří vystoupí na letošní Žatecké dočesné na Country scéně. Další z nasmlouvaných hudebníků je písničkář JUDr.Ivo Jahelka. Vizitku jsem převzal ze stránek Ivo Jahelky. Ivo vystoupí dne 2.9.2006, asi v 16,00 hod.

Životopis z oficiálního webu:

Narodil jsem se 18.7.1954 v Dačicích a od roku 1978 žiji v Jindřichově Hradci. Vystudoval jsem právnickou fakultu UK v Praze a získal i titul JUDr. Protože jsem vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul "zpívající právník". Začal jsem se totiž věnovat zhudebňování různých soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani různé zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech, či jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto mé výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze v pořadech známého recitátora a moderátora Mirka Kováříka "Zelené peří", odtud byl už jenom krok na Porty a dále do divadel a všemožných kulturních stánků.

Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuji v této činnosti i v současné době. Při tom v roce 1978 jsem se dal na dráhu advokáta a tento stav nadále trvá. Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že - jak pravil jeden recidivista – ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ JDOUCÍCH.