logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Historie archívu minulých a současných trampských osad


24.10.2007


K.F.T.P. je parta příznivců trampských písní, která celý svůj život zasvětila trampingu, kamarádství, lásce k přírodě a trampským písničkám. Na podporu trampských písní založili v roce 1972 každoroční, tradiční festival trampských písní v Horním Jelení. Na stránkách ve spodní části článku zjistíte, jak zaregistrovat Vaší osadu...

Koncem devadesátých let založili archív trampských - ohňových písní, který je k dispozici všem kamarádům na FTP v Horním Jelení, nebo na nejrůznějších trampských akcích, kde o archív projevili zájem.

V r. 2006 přišlo K.F.T.P. s další iniciatívou pro kamarády a to, že by ráda založila další archívy, které by v budoucnosti mohli posloužit pro připravované trampské muzeum, nebo jako odkaz budoucím trampským pokolením. Byly navrženy archívy trampských písničkářů, osobností, trampských časopisů a rubrik, a zejména archív minulých a současných trampských osad.

K.F.T.P. vytvořila návrh, jak by archív trampských osad mohl vypadat a celý svůj záměr představila kamarádům na 13. Slovenskočeském potlachu pod Korlátkem u Trnavy. Přítomní kamarádi záměr K.F.T.P. přijali s nadšením a mnohé trampské osady již hned na místě využily možnost, a do archívu se zaprezentovaly. Nebyla tady ani jedna osada, ani žádný kamarád, který by byl proti tomuto záměru.

Postupem času se ukázalo, že uspořádání archívu nebude jen zaležítostí K.F.T.P., ale i mnohých dalších spolupracovníků a kamarádů. Byl vytvořen okruh spolupracovníků podle regionu bývalého československa a region trampských emigrantů v zahraničí.

K.F.T.P. neuvažuje v současné době o nějakém oficiálním tisku, vydání, či prodeji informací a uvádí okruh spolupracovníků a zdroje ze kterých informace byly čerpány. Seznamy jsou dávány kamarádům k dispozici zatím pouze jako pracovní verze.

Případné další informace, připomínky, návrhy nebo Vaše osadní příspěvky můžete zasílat na adresu : Jiří Fred Jedlička, Smetanova 591, 534 01 Holice
E-mail : jirka.fred@seznam.cz
Web : www.kftp.cz

K.F.T.P. děkuje všem kamarádům, kteří na úkor svého času přispěli a pomáhají s vytvořením archívu.