logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Petr Kalandra revival na Žatecké dočesné 2006


21.05.2006


Nohavica Přátelé postupně začnu představovat muzikanty, kteří vystoupí na letošní Žatecké dočesné na Country scéně. Jisté je už vystoupení "Petr Kalandra revival". Vizitku jsem převzal z tiskových zpráv stránek této kapely. Kapela vystoupí dne 2.9.2006, čas upřesním se skupinou. Mrkněte také na jejich výtečné stránky, kde se o kapele a Petrovi dozvíte vše.


1.8.2005, Deník Mostecka, autor Jiří Macan

Hudebníci oživili Petr Kalandru

Most - Zbrusu nová kapela se dala dohromady z mosteckých a litvínovských muzikantů. Jmenuje se Petr Kalandra Revival Band a svoji předpremiéru si odbyla ve čtvrtek při promenádním koncertu u Repre.

Revivalových bandů je sice v republice nespočet, ale místní parta je zřejmě první, která se vrací k muzice legendárního bluesmana Petra Kalandry, jenž svého času hrával například s Marsyas nebo s Amatérským sdružením profesionálních muzikantů. Že se kapela dala dohromady zrovna nyní, není náhoda, neboť 7. září uplyne deset let od Kalandrova úmrtí.

"Všechno začalo na koncertě Vlasty Redla v Repre, kde jsem křtil jeho novou desku a kde mě oslovili Ampér a Linďák z litvínovské skupiny Kvinta. Protože se křtilo vehementně, tak jsem na to samozřejmě zapomněl a klukům zavolal až za dva dny. Ale jakmile jsem slyšel, o co jde, okamžitě jsem kývnul", říká lídr formace Míra "Trychtýř" Kuželka. Jak se ostatně svěřil, právě Kalandra společně s Nohavicou ho přitáhli ke kytaře a písničkaření, a tak mu projekt vlil novou krev do žil. "Rád se vrátím na koncertní pódia", prozradil kumštýř, který se v posledních letech vlastní tvorbě příliš nevěnoval.

Novou skupinu vedle Míry Kuželky (kytara, zpěv) tvoří klávesista Petr Ernst, bubeník Petr Batěk, kytarista Olda "Linďák" "Šimků a basák Jan "Ampér" Petrásek. A právě dva posledně jmenovaní přišli s nápadem na založení revivalového bandu. "Přiznám se, že jsem se ke Kalandrovi dostal až později, ale jeho muzika a texty mě hned chytily u srdíčka", svěřil se Ampér s tím, že je to příjemná hudba pro každého na pomezí folku, blues a rocku. "Jsme rádi, že se toho Míra ujal, protože on jako Kalandra nejen vypadá a zpívá, ale také žije. Je to opravdu autentické", dodal Linďák.

Kapela samozřejmě těží hlavně z Kalandrova repertoáru, v němž nechybí hity jako Nebeská brána, Břímě či Solnej sloup, zabrousí ale též k Dylanovi nebo Springsteenovi. Oficiální premiéra ji čeká 27. srpna na festivalu Labské léto v Ústí nad Labem a pak se chystá vyrazit do českých klubů.

Fotografie " Petr Kalandra revival ":

Nová skupina Petr Kalandra Revival Band vznikla z popudu (zleva) Oldy Šimků, Míry Kuželky a Jana Petráska
Foto Jiří Macan