logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Kameloti ostošest


06.04.2009


Kamelot - foto 1.DFK ŽATEC Po intelektuálně náročnějších „Bratrech z Ebenu“ zahrají 21. 4. V Městském Divadle v Žatci další stálice folk & country, brněnští Kameloti.

Příznivcům žánru nebo i těm, jimž jen občas prolétla uchem, naskočí při zaslechnutí jména Kamelot neodbytně písnička, Zachraňte koně, a po ní další známé „kousky“. Po intelektuálně náročnějších „Bratrech z Ebenu“ zahrají 21. 4. V Městském Divadle v Žatci další stálice folk & country, brněnští Kameloti.

 

Příznivcům žánru nebo i těm, jimž jen občas prolétla uchem, naskočí při zaslechnutí jména Kamelot neodbytně písnička, Zachraňte koně, a po ní další známé „kousky“.

Kamelot je zřejmě poslední dosud hrající legenda trampské odnože folk & country. Skupina rozhodně nezůstala u jednoho hitu a od roku 1990, kdy vydala první desku, jich nahrála 20 řadových. (Tak plodný není ani Jan Nedvěd.)  Poslední z nich se jmenuje Mořská sůl a na její podporu se Kamelot vydal na turné s názvem „O 106“ s nímž se chce zapsat do České knihy rekordů. Během 106 dnů chce odehrát rovnou stovku koncertů. Jedním ze sponzorů je pivovar Černá Hora, jehož výrobek mají možnost návštěvníci koncertů ochutnávat.

Kamelot se ale bude snažit především o to, aby zachutnala jeho muzika. Bát se o to ani nemusí. Od roku 1982 kdy Roman Horký - poslední zakládající a původní Kamelot dal dohromady skupinu s kamarádem Bůčkem (Radek Michal + 30. 11.1995), se ubírá víceméně po stejné hudební stezce. Stále je autorem všech písní, pořád si zve do kapely muzikanty, kteří cítí hudbu podobně jako on, a jeho lehce nakřáplý hlas je bezpečným poznávacím znamením Kamelotů. A to vše dohromady se příjemně poslouchá. Při poslechu Mořské soli vám ani nepřijde, že už uplynulo 19 let od vydání první desky.

Již staří trampové inklinovali k  jazzu a blues a těmito žánry se rád inspiruje i kapelník Roman Horký. Díky nezaměnitelnému rukopisu, jímž kapelník píše své písničky, leckdy poznáte i z úvodních několika akordů, s kým máte tu čest.

Kamelot v jiném složení a po více než čtvrt století je zkrátka pořád ten starý dobrý Kamelot, jak jsme ho znali anebo možná teprve poznáme.

Stačí jen zajít 21. 4. v 19:30 do Městského divadla v Žatci. Vzhledem k výše zmíněnému sponzorství pivovaru Černá Hora, tentokrát s sebou můžete vzít i malou žízeň.

Na závěr zajímavá informace. Kameloti odevzdávají část svého honoráře za každé vystoupení na fond ohrožených dětí. 

Více o Kamelotech včetně ukázek písní na adrese  http://www.kamelot-brno.cz/

 

 

Jiří Navrátil