logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Věra Martinová po roce v Žatci


24.11.2010


Věra Martinova na dočesné 2008 Žatecké divadlo myslí i na příznivce country popu. K Mikuláši jim nadělí koncert hvězdy tohoto žánru Věry Martinové v rámci jejího TOUR 2010.

  Zpěvačka kytaristka Věra Martinová je na rozdíl od mnoha svých kolegů z oboru country televizní celebritou. Její písně, to je taková pop-music v country obalu. Kytaru si na krk nevěší jen  pro okrasu, je totiž absolventkou státní konzervatoře. Své písně si v některých případech sama skládá a to jak hudbu tak i texty.
Její první seznámení s kytarou proběhlo již v osmi letech, kdy ji dostala k narozeninám. Proslavila se jako členka skupiny Schovanky. Na sólovou country dráhu jí vystřelila píseň Malý dům nad skálou, která se v 80. letech stala mezinárodním hitem, tzn. v Čechách i na Slovensku.

Je autorkou a interpretkou řady písní a hitů a na svém kontě má už bohatou diskografii. Letos ji rozšířila o 14. album, které si nadělila k 50tým narozeninám.

Poslední tři roky vystupuje v triu s Lenkou Slavíkovou a britským zpěvákem Jamie Marshallem, který se v Čechách pohybuje a muzicíruje od poloviny devadesátých let, kdy ho do Čech přivezl Slávek Janoušek.

Jamie je zpěvák s hlasem Joe Cockera, kytarista s neuvěřitelným drivem (folkař Slávek Janoušek ho prý objevil v jedné britské hospodě) a jako Anglosas  má pro country a blues  rytmus a melodiku v krvi. Spolupracoval s veličinami  světového folku např. má za sebou turné se slovutným folkařem Donem Mc Leanem nebo rockerem Paul Youngem. Jammieho dohodil Martinové manžel, který s ním hrál v bluesové kapele. Máte-li doma poslední  CD Věry Martinové, najdete na něm i písně k nimž napsal hudbu právě Jamie Marshall.

Další zpěvačkou této mini kapely je Lenka Slavíková,které má funkci manažerky a sestry (rodné) a jednočlenného doprovodného vokálního sboru. Lenka Slavíková ovšem není žádný hudební amatér. Je absolventkou Ježkovy konzervatoře v Praze a bývalou členkou skupiny Dobrý večer kvintet a Martinové první skupiny Gram.

Lze předpokládat že Jamie Marshall dostane i prostor pro nějaké své sólo a tento okamžik by si neměli nechat ujít příznivci zemitější hudby než je country pop Věry Martinové.

Toto trio na kvarteto doplní kytarista a baskytarista Radek Hlávka také absolvent a v současnosti člen skupiny Lemon Nashville and his Golden Killers a tria Cimpr campr.

Tato sestava sice bude v první řadě doprovázet písně Věry Martinové, ale lze předpokládat, že oba rockeři v kapele dostanou šanci dát k dobru něco ze svého soudku.

Takže, koho čert neodnese na Mikuláše do pekla, může si zajít v úterý 7. 12. do hudebního ráje v Městském divadle v Žatci. Začíná se jako vždy v 19:30.

 

Jiří Navrátil