logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

M & M (Martinová & Marshall) na Country scéně


05.08.2008


Věra Martinová Věra Martinová je známa jako zpěvačka na pomezí Country a pop-music.

Na rozdíl od mnoha svých kolegů z oboru FCT je téměř televizní celebritou. Její písně, to je taková pop-music v country obalu. Kytaru ale nenosí jen pro okrasu. Je totiž absolventkou státní konzervatoře.
Je autorkou a interpretkou řady hitů a na svém kontě má už bohatou diskografii.
Poslední dobou, asi dva roky vystupuje v duu s britským zpěvákem Jamie Marshallem který se v Čechách pohybuje a muzicíruje od poloviny devadesátých let, kdy ho do Čech přivezl Slávek Janoušek.
Jamie je zpěvák s hlasem Joe Cockera, kytarista s neuvěřitelným drivem (Janoušek ho prý objevil v jedné britské hospodě kde hrál hostům konzumujícím a bavícím se) a jako Anglosas  má country a blues  melodiku v krvi. Spolupracoval s veličinami  světového folku např má za sebou turné se slovutným folkařem Donem Mc Leanem nebo Paul Youngem.
Jammieho dohodil Martinové manžel, který s ním hrál v bluesové kapele.
Máte-li doma poslední  CD Věry Martinové, najdete na něm písně k nimž napsal hudbu právě Jamie Marshall. Mimo to, že se na něm podílel interpretačně.
Další zpěvačkou této mini kapely je Lenka Slavíková, která má funkci manažerky a sestry (rodné) a jednočlenného doprovodného vokálního sboru.
Lze předpokládat že Jamie Marshall dostane i prostor pro nějaké své sólo a tento okamžik by si neměli nechat ujít příznivci zemitější hudby než je country pop Věry Martinové.

Jiří Navrátil

M&M(Martinová &Marshall) na Country scéně.
Kdo: Věra Martinová a Jamie Marshall
Kde: Country scéna (Autobusové nádraží)
Kdy: pátek 5.9. 21:00