logolink
ARCHIVNÍ MATERIÁLY PŘI VÝVOJI TĚCHTO STRÁNEK
ČLÁNKY - ZPĚVNÍKY - KRONIKY KAPEL - TISKOVÉ ZPRÁVY

tlačítko zpět
chmel

Deska roku 2008


12.02.2008


V pražském Divadle Hybernia se 11.2.2009 předávaly ceny Deska roku, o nichž rozhodují žebříčky prodejnosti a četnost hraní v médiích. Nejvíce nahrávek prodal loni Jaromír Nohavica za 34 427 prodaných kusů alba Ikarus, znamenalo to pro něj vítězství v kategorii zpěvák roku.

Mezi zpěvačkami byla nejúspěšnější Lucie Vondráčková, kategorii skupin vyhrál projekt Michala Horáčka Ohrožený druh. V dalších kategoriích proměnili své nominace ve vítězství Marek Ztracený (objev roku), Ewa Farna (hudební DVD) a Chinaski (interpret na internetu).

Zajímavá situace nastala v kategorii objev roku, kde na třetím místě skončili Jiří Zonyga a Tomáš Klus se shodným počtem 4411 prodaných kusů svých debutových alb Kus cesty zbývá, respektive Cesta do záhu(d)by. Druhý byl Josef Vágner za šestitisícový prodej alba Mně sílu dáš.

V kategorii hudební video bylo na přední umístění potřeba přes 10 000 prodaných nahrávek. Třetí Chinaski zaznamenali 10 367 prodaných DVD Když Chinaski tak naživo, druhý Kabát 12 285 DVD Corrida 2007 Live a vítězná Farna 15 690 prodaných DVD Blíž ke hvězdám.

Každoroční soutěž "Deska roku" potvrdila pokles prodejnosti hudebních nosičů.