SESTAVA SKUPINY    -     HISTORIE SKUPINY    -     VŠEHOCHUŤ    -     TECHNICKÉ POŽADAVKY    -     FOTOGALERIE    -    

SESTAVA SKUPINY


LOCHNESS - celkové foto Jarda Urbánek
12 str.kytara a zpěv

Vlasta Eisman
Kytara, Banjo a zpěv

Jirka Balšánek
Steel kytara, dobro a rytmika

Jirka Kvapil
Baskytara

Jedna z nejstarších hrajících kapel v Žatci. Skupinu Průvan není třeba dlouze představovat. Od roku 1992 až doposud vždy hráli velmi kvalitní muziku. V dnešní sestavě hrají klasické country a díky pestrosti sólových nástrojů skupina zaujímá přední místo na žatecké country scéně.

HISTORIE SKUPINY

Sestry Radka a Petra + houslista Vilda

Skupina Průvan vznikla v roce 1992. Původně, se parta kamarádů scházela coby členové amatérského divadelního souboru. Pár měsíců na to, padlo rozhodnutí dát se na hudební dráhu a předvést svůj skladatelský a hudební talent.

Zakládajícími členy byli:

 • Pavel Adamec
 • Vilda Martonka
 • Jarda Urbánek
 • Radka Lučová ( Mašková )
 • Petra Lučová ( Komorášová )

  Skupina, se hned od počátku rozhodla hrát vlastní písničky. Její dvorní skladatelkou byla Petra Lučová, která napsala velice krásné písně ( např.: Kámen na kolejích... ). Tato sestava byla zaměřená hlavně na folk. Postupně kapela přibrala na kontrabas Standu Kazdu. Jako další člen, kterého kapela přijala byl Karel Mlčoušek. Ten hrál na banjo a kytaru. Kapelu ozvučoval Míra Mareš. Postupem času, ze studijních povinností odešel Standa Kazda a nahradil ho Franta Roubal. Tato sestava odehrála mnoho úspěšných koncertů. V tom čase skupina prochází velkými změnami. Vilda se stěhuje do Prahy, Pavel ukončil školu, Radka plnila čestnou roli maminky a Petra se vdává.

  Průvan - zase jen chlapy
  Další sestava je vidět na fotce vlevo. Na kytaru hraje Míra Mareš a zvučit začal Martin Vlk. Skupina se výrazněji orientuje na country a osvědčené písně. Karel začíná hrát na elektrickou kytaru a Franta přechází z kontrabasu na basovou kytaru. Průvan pravidelně vystupuje na STAŇKOVICKÉ DOČESNÉ a hraje v širokém okolí country bály.

  Následně nastává další období hledání vokálnější tváře skupiny. Přichází nové dvě zpěvačky Jiřina Dobenčáková a Kamila Horáková ( obě navíc hrají na příčnou a zobcovou flétnu ). Skupina se účastní mnoha festivalů ( Oblastní PORTA Praha, festivaly v Ostravě, Kroměříži atd. ) Vlastní písně pro tyto soutěže píše Míra Mareš ( např.: Náušnice ...). Ač měla tato sestava úspěchy, vydržela pouze jeden rok a skupina se vrátila opět ke klasickému country.

   

  Průvan s Jiřinou a Kamilou

   

   

   

  Tehdy začal převládat názor, že je třeba oživit nevýraznou instrumentální stránku skupiny ( tři kytary a basa ). Přijat byl Vlasta Eisman na banjo a Jirka Balšánek na steel kytaru. Karel Mlčoušek začal hrát na housle. Další velkou změnou, asi po dvou letech hraní, bylo rozdělení skupiny na dvě části. Míra z Karlem začínají hrát na plno ve své skupině NEGACE, Franta končí v Průvanu úplně a nahrazuje ho Jirka Kvapil. Asi v roce 2000 do skupiny přichází Vladimír Vinduška na mandolínu, foukací harmoniku a kytaru. Ten v kapele působí do roku 2003, kdy odchází a skupina hraje opět ve čtyřech.


  Průvan s V.Vinduškou

   

   

   

   

   

   

   

  VŠEHOCHUŤ

   Průvan Domoušice Průvan Domoušice

   

   

   

   

   

   

   

   

  TECHNICKÉ POŽADAVKY

  Skupina hraje na vlastní aparaturu, pro kterou je třeba zabezpečit:

 • síť 220v/50Hz

  Při koncertování na společnou aparaturu, je třeba zabezpečit:

 • 3 mikrofony zpěv
 • 1 mikrofon banjo
 • 4 nástrojové linky

   

  FOTOGALERIE

   


  © Ing.František Roubal - frankie´s pages
  Všechna práva vyhrazena, použití možné při zachování autorské poznámky.
  Optimalizováno pro : IE6 1024x768